Hasiči Třebovice Nabídka Aktuality
animaceanimaceanimaceanimaceanimace

Soutěž O pohár obce Třebovice 21.8.2016

Šestý díl seriálu Orlicko-ústecké ligy jsme uspořádali my jako druhý ročník soutěže "O cenu obce Třebovice" za významné podpory obce Třebovice a pod záštitou hejtmana Pardubického kraje JUDr. Martina Netolického, PhD. Domácí klání bylo bohužel již od rána poznamenáno nevlídným plačtivým počasím. Proto byl závod po domluvě započat bez společného nástupu družstev. Přes všechny trampoty počasí a prázdninový termín byl závod za účasti třinácti týmů mladších a šestnácti týmů starších žáků po sportovní stránce velmi povedený a celá okresní špička ukázala, že je v boji o ligové body nic nezastaví. Závodilo se tradičně dvoukolově na dvou nezávislých dráhách a výsledky z časomíry byly on-line přenášeny na internet na náš nový výsledkový web www.hasicskezavody.cz.

V kategorii mladších žáků jsme mohli vidět letošní druhý nejlepší čas 16,05s v rámci probíhajícího ročníku ligy a postarali se o něj žáci z vítězné Lukavice A, kteří u nás zvítězili i v loňském prvním ročníku. Kvalitu závodu podtrhl fakt, že prvních osm týmů se dostalo časem pod 20 sekund. Druhé místo obsadil dosavadní lídr ligy Letohrad A za útok s časem 17,43s a medaile za třetí místo si odvezla rezerva Lukavice, když terče sestříkli v čase 17,63s. My jsme v domácím prostředí bohužel mohli nasadit jen jeden tým, který však zužitkoval domácí prostředí a předvedli svůj letošní nejlepší výkon 18.17s. Tento jim vynesl 11 bodů do ligové tabulky za skvělé páté místo. Čelo ligové tabulky se nezměnilo, první dvě příčky okupují družstva Letohradu v pořadí A a B. Na děleném třetím místě jsou družstva Kunčice A a Lukavice A. Naše „Áčko“ je zatím sedmé a „Béčko“ se dvěma letošními starty je až devatenácté.

Mladší žáci nastoupili v následující sestavě:

1.kolo: Petr Čechlovský, Tereza Jirešová, Lenka Frimmelová, Tomáš Sirový, Mikuláš Pecháček, Michaela Pavlíková a Veronika Nováčková

2.kolo: Petr Čechlovský, Tomáš Gremlica, Mikuláš Pecháček, Tomáš Sirový, Michal Horáček, Tereza Jirešová a Lucie Pavlíková

I kategorie starších žáků nám přinesla velmi kvalitní výkony. Prvenství si také stejně jako v loňském roce vybojovali žáci Lukavice A a to ve skvělém čase 13,55s. Druzí borci z Dolní Dobrouče A dosáhli čas 14,10s a třetí reprezentanti Dlouhoňovice A srazili terče v čase 14,28s. I přesto, že naši mládežníci předvedli druhý letošní nejlepší čas 16.53s (nejlepší byl na okrsku v Rybníku 16.36s), bohužel obsadili až osmé místo a brali do tabulky ligy uspokojivých osm bodů. Kvalita ligy je opravdu obrovská. Znakem toho je, že hned devět týmů vměstnalo svůj čas pod 17 vteřin a třináct týmů dokončilo svůj útok v čase pod 19 sekund. Pohled na ligovou tabulku je u starších žáků více napínavý než u mladších žáků. Rozdíl mezi vedoucí Lukavicí A, druhými Kunčicemi A a třetími Dlouhoňovicemi A je pouhých 5 bodů a to do posledních dvou závodů vnáší napínavý element. Naši borci se sice výkonnostně zlepšili, ale po nepříliš dobrých letošních výsledcích jsou zatím na průběžném nelichotivém 12. místě.

Starší žáci nastoupili v následující sestavě:

Miroslav Čechlovský, Tereza Filová, Matyáš Pecháček, Martin Mládek, Marek Pleskot, Pavlína Sirová a hostující závodnice z Dolní Dobrouče

A když se před nástupem a vyhlášením výsledků umoudřilo i počasí, tak jsme nakonec snad mohli být všichni spokojeni, že jsme strávili další pěkný hasičský den. Škoda, že déšť odradil diváky, kterých si našlo cestu na hřiště v holínkách jen velmi málo. Závěrem se sluší poděkovat obci Třebovice za významnou nejen finanční podporu, panu hejtmanovi Netolickému za záštitu, všem sponzorům a samozřejmě všem skvělým soutěžícím a již dnes se těšíme na další ročník, na který si snad včas objednáme počasí :-D.

Výsledky ze závodu naleznete zde a zde pro mladší žáky a zde a zde pro žáky starší. Foto ze soutěže si můžete prohlédnout zde. Průběžné výsledky ligy jsou k nahlédnutí zde.

28.8.2016

ADMIN

Menu

Sběr elektroodpadu

Vážení spoluobčané,

sběr elektroodpadu probíhá pravidelně každou první sobotu v měsíci od 8:30 do 10:30h v prostorách hasičské zbrojnice. Případné změny budou oznámeny zde nebo v našem kalendáři akcí.