Hasiči Třebovice Nabídka Aktuality
animaceanimaceanimaceanimaceanimace

Historie sboru 1945 - 1989

Ve zkratce:

1946 – Po skončení války, kdy byla obec Třebovice osídlena novými obyvateli, se již na přelomu let 1945-1946 začal formovat nový dobrovolný hasičský sbor, který brzy navázal na tradice svých předchůdců. Mezi zakladatele sboru tehdy patřili pánové Čapek, Kubíček, Mikyska, Vondrou, Vodička a Zástěra. Později se k nim přidali další: Štarman Antonín, Tédl Josef, Rybka Robert, Sajfrt František a Fajt Josef.

1950 – v obci se uskutečnilo okrskové cvičení, kterého se zúčastnilo pět sborů z okolních obcí. Cvičila se tehdy předávka vody z řeky Třebovou na zdejší pilu (dnes pila pana Urbana). Voda byla dodána asi za 20 minut, což byl na tehdejší celkem slušný výkon. V dalších letech místní hasiči také zasahovali u mnoha požárů.

1955 – v prosinci vyhořel do základů Jamborův mlýn naproti škole.

1956 – v létě hořela stodola na faře a o několik dní později také statek vedle dnešního domu pana Michala Fečka.

1968 – na podzim hořel obytný dům čp. 96 pana Antonína Petra.

1970 – Třebovičtí hasiči zasahovali v Anenské Studánce, kde hořel kravín.

1985 – požár seníku – bývalé salaše na kopci za domem pana Vodehnala.

Podrobnou historii připravujeme. Bohužel pátrání po informacích je velice zdlouhavé a časově náročné. O novinkách budeme informovat v rubrice "Aktuality". 

Menu

SDH-znak.png

Sběr elektroodpadu

Vážení spoluobčané,

sběr elektroodpadu probíhá pravidelně každou první sobotu v měsíci od 8:30 do 10:30h v prostorách hasičské zbrojnice. Případné změny budou oznámeny zde nebo v našem kalendáři akcí.

  • Admin