Hasiči Třebovice Nabídka Aktuality
animaceanimaceanimaceanimaceanimace

Soutěž Bystřec 26.6.2016

Dne 26.6.2016 se naše hasičské naděje zúčastnili dalšího již čtvrtého závodu letošního ročníku Orlickoústecké ligy mladých hasičů v požárním útoku. Organizaci závodu si tentokráte vzali za své dobrovolní hasiči z obce Bytřec, která leží nedaleko Jablonného nad Orlicí. Od začátku závod komplikovalo nevlídné plačtivé počasí, ale hasiči jsou odolní a nemůže je jen tak něco skolit nebo rozházet. To všichni dokázali na rychlé soutěžní dráze s ještě rychlejší vodou. Bystřecký areál by se dal nazvat hasičským "bermudským trojúhelníkem" našeho okresu, protože opět padaly skvělé časy a rekordy. Nevím, třeba nám vysvětlení podá pouhé zvážení litru Bystřecké vody a dozvíme se, že její hustota je hluboko pod deklarovanými 1000 kg/m3 :-D. Spekulace necháme na jindy a přistoupíme k jiné fyzikální disciplíně a tou je měření času. V kategorii mladších žáků časomíra ukázala nejmenší číslo borcům z Letohradského Áčka a to skvělých 15.81s. Tímto časem potvrdili svoji letošní neporazitelnost a všem v průběžném hodnocení ligy utíkají o parník. Dosažený čas je zároveň zatím letošním rekordem a dotírá na loňský vynikající čas Lukavice A. Jejich čas 15.18s nemohl v loňském roce padnout nikde jinde než v Bystřeci. Výbornou formu Letohradu v letošním roce potvrdilo druhým místem jejich Béčko a to časem 16.38s. Třetí místo obsadil loňský vítěz Lukavice A v čase 16.77s. My jsme do závodu nasadili jen jeden tým mladších žáků. Naši benjamínci dosáhli času 19.19s a ten jim vynesl v celkovém zúčtování osm ligových bodů za 8. místo. V celkovém hodnocení ligy tak po polovině soutěže zatím figurují na 7 příčce.

Sestava mladších žáků:

Petr Čechlovský, Tereza Jirešová, Lenka Frimmelová, Tomáš Sirový, Mikuláš Pecháček, Michaela Pavlíková a Veronika Nováčková

Divy se děly i v kategorii starších žáků. Padla magická hranice 13s a postarali se o to "superhasiči" z Lukavického Áčka. Čas 12.93s je opravdu excelentní. Druzí skončili časem 13.74s úderníci z Letohradu-Kunčice A a třetí příčku obsadil černý kůň letošního ligového ročníku Dlouhoňovice A. Jim časomíra vyměřila čas 14,05s. Skvělou úroveň závodu i ligy podtrhuje skutečnost, že prvních jedenáct týmu se vešlo se svým časem pod 17 vteřin. Prvním, kdo měl čas nad 17 s, byli naši mládežníci a tak jim výsledný čas 17,41s stačil jen na dvanáctou příčku :-(. Do tabulky ligy se dokutálely jen čtyři body a v součtu jich máme zatím jen 13. Toto znamená, že v lize zaujímáme nelichotivé 14. místo. Tak snad se bude více dařit ve druhé polovině soutěže.

Sestava starších žáků:

Robert Jiroušek, Martin Škrabánek, Matyáš Pecháček, Miroslav Čechlovský, Marek Pleskot, Tereza Filová, Pavlína Sirová

Průběžné výsledky ligy naleznete zde nebo zde. Foto bohužel žádné nemám, protože jsem se z pracovních důvodů osobně neúčastnil. Musíme počkat na foto od profíka a tyto posléze doplníme.

Vydáno: 29.6.2016

Upraveno: 12.7.2016

Menu

SDH-znak.png

Sběr elektroodpadu

Vážení spoluobčané,

sběr elektroodpadu probíhá pravidelně každou první sobotu v měsíci od 8:30 do 10:30h v prostorách hasičské zbrojnice. Případné změny budou oznámeny zde nebo v našem kalendáři akcí.

  • Admin