Hasiči Třebovice Nabídka Aktuality
animaceanimaceanimaceanimaceanimace

Soutěž Letohrad - Kunčice 8.5.2016

Ligový kolotoč se tradičně roztočil v Kunčicích. Mladí hasiči se sešli hned v neděli po závodech ve Svatém Jiří, které vždy na začátku sezóny prověří kvalitu zimní přípravy ve všech disciplínách. V ligovém závodě v Kunčicích se samozřejmě soutěžilo jen v požárním útoku. Příjemné slunečné počasí a opět perfektně připravený areál přivítal patnáct týmů mladších žáků a čtrnáct týmu žáků starších, což bylo v celkovém součtu o jeden tým více než v loňském roce. My jsme nasadili v tomto závodě po jednom týmu v každé kategorii. Také jsme samozřejmě konečně vytáhli ze zbrojnice nový agregát. Mladší žáci ještě neměli pro nový stroj dostatečný počet tréninkových jednotek, a tak jsme v jednokolovém závodě vsadili na jistotu a oprášili jsme i Tohatsku. Nakonec to byl i správný krok a za čas 22,12 s a šesté místo jsme si pro začátek připsali 11 bodů do ligové tabulky. Závod opanovali žáci Letohradského "Áčka". To, že Letohradští věnovali dost přípravě, potvrdilo druhým místem jejich "Béčko". Třetí místo vybojovalo Kunčické "Áčko". Mladší žáci nastoupili v následující sestavě:

Čechlovský Petr, Dejdarová Šárka, Frimmelová Lenka, Sirový Tomáš, Pecháček Mikuláš, Pavlíková Michaela, Horáček Michal

Pak přišla námi dlouho očekávaná chvíle. Na základu jsme postavili nový "nablejskaný" agregát, naši starší žáci se postavili na start a od výstřelu startéra až po moment, kdy z "mašiny" měla k proudům vyrazit voda, vše probíhalo skvěle. Potom celý areál sledoval marný boj strojníka s předním kulovým ventilem a když se to nepovedlo ani jeho na pomoc přiběhnuvším kamarádům z týmu, musel rozhodčí zvednout červený praporek. Technická závada nás hned na začátku ligy připravila o očekávané první body do ligové výsledkové listiny. Zklamání bylo veliké. Nezbývá než vyčkat na další závod. Závod se nejlépe povedl Kunčickému "Áčku", druzí byli borci z Lukavice A a třetí skončila "rezerva" Dolní Dobrouče. Náš smutný tým nastoupil ve složení:

Jiroušek Robert, Škrabánek Martin, Pecháček Matyáš, Mládek Martin, Pleskot Marek, Bezdíček Jakub, Sirová Pavlína

Momentky ze závodu a výsledkovou listinu máte možnost shlédnout ZDE. Průběžné výsledky ligy naleznete ZDE.

Vydáno: 23.5.2016

Menu

SDH-znak.png

Sběr elektroodpadu

Vážení spoluobčané,

sběr elektroodpadu probíhá pravidelně každou první sobotu v měsíci od 8:30 do 10:30h v prostorách hasičské zbrojnice. Případné změny budou oznámeny zde nebo v našem kalendáři akcí.

  • Admin