Hasiči Třebovice Nabídka Aktuality
animaceanimaceanimaceanimaceanimace

Soutěž Dolní Dobrouč 30.8.2015

Předposlední závod letošního ročníku Orlicko-ústecké ligy mladých hasičů pro nás uspořádali členové SDH Dolní Dobrouč. Jako vždy perfektně pořadatelsky a technicky zajištěný závod doplnilo v poslední prázdninovou neděli i letní až tropické počasí. Závodu se zúčastnilo celkem 21 družstev mladších a 17 družstev starších žáků. Tentokráte bylo možné srovnat dovednosti týmů naší ligy s týmy z Pardubicka a Šumperska, které se pravidelně zúčastňují krajských a republikových kol hry Plamen. Soutěžilo se ve štafetě dvojic a samozřejmě v královské disciplíně požárním útoku. Srovnání s týmy zpoza hranic našeho okresu vyšlo hlavně týmům z Letohradska. V celkovém součtu pořadí jednotlivých disciplín tak v kategorii mladších žáků opět dominoval tým Lukavice A, když zvítězil v obou disciplínách. Druhé místo vybojoval tým Kunčice A a třetí místo obsadil tým Letohrad A. U starších se nejvíce dařilo týmu Letohrad – Kunčice A, který těsně zvítězil před Lukavicí díky lépe zvládnutému požárnímu útoku. Bronz si odvezla na Pardubicko Čeperka. Bramborová medaile zbyla na domácí tým Dolní Dobrouč A. My jsme do závodu nasadili po jednom týmu z každé kategorie. Mladší žáci obsadili osmou příčku a starší bohužel až 14. místo.

Do bodování ligy se započítává dle pravidel jen pořadí v požárním útoku. V kategorii mladších žáků potvrdili svou formu z posledních závodů mladí hasiči z Lukavice s časem 16,76s, druhý byl tým Letohrad – Kunčice A s časem 17,10s a třetí místo vybojoval tým Letohrad A, když svůj útok dokončil v čase 17,83s. Naši mladší si časem 19.16s vybojovali šestou příčku a pěkných 10 bodů do tabulky ligy. Ve starších žácích se na závody nejlépe vyspali závodníci Letohradu – Kunčice A a předvedli špičkový výkon 13,96s. Jako jediní se zatím v průběhu ligy dostali pod hranici 14s a to již podruhé. Druhé místo obsadil vítěz minulého závodu z Lukavice s časem 14,61s a premiérově se na „bednu“ dostal tým z Mistrovic za čas 15,46s. Naši starší žáci si po nepříliš povedeném prvním útoku díky druhému zlepšenému pokusu připsali do ligy jeden jediný bodík za 15. místo a to časem 20,23s. O to je to větší škoda, že jsme měli možnost si vyzkoušet závodní stříkačku domácích borců z Dobrouče.

Před posledním závodem je pohled na tabulku zde velice zajímavý. V Letohradě, kde v neděli 13.9.2015 letošní ročník ligy zakončíme, bude rozhodně o co soutěžit. V obou kategoriích půjde o tuhé boje o vítěze a v obou si to o triumf rozdají týmy z Lukavice a Letohradu – Kunčice. I o další příčky však bude ještě nutné svádět boje až do posledního výstřiku. Na závěr se sluší poděkovat pořadatelům za vzornou přípravu a všem závodníkům za pěkné výkony v duchu fair play.

Týmy nastoupily ve složení:

Mladší – Martin Mládek, Tomáš Sirový, Michaela Pavlíková, Petr Čechlovský, Lenka Frimmelová, Veronika Nováčková, Tereza Jirešová a Mikuláš Pecháček, který si zazávodil i za tým Přívratu

Starší – Miroslav Čechlovský, Robert Jiroušek, Matyáš Pecháček, Pavlína Sirová, Martin Škrabánek, Marek Pleskot a Kateřina Stránská

Dnes bylo možné udělat pár foto. Mezi nimi najdete i kompletní výsledkovou listinu závodu. Oficiální výsledkovou listinu ligy najdete zde. Foto od profíka bude opět doplněno později.

 Vydáno: 30.8.2015

Upraveno: 10.9.2015

- Admin

Menu

SDH-znak.png

Sběr elektroodpadu

Vážení spoluobčané,

sběr elektroodpadu probíhá pravidelně každou první sobotu v měsíci od 8:30 do 10:30h v prostorách hasičské zbrojnice. Případné změny budou oznámeny zde nebo v našem kalendáři akcí.

  • Admin