Hasiči Třebovice Nabídka Aktuality
animaceanimaceanimaceanimaceanimace

Soutěž Líšnice 5.7.2015

Tradiční „netradiční“ závod „O putovní pohár starosty obce Líšnice“ se uskutečnil ve sváteční neděli 5.7.2015. Slovanští věrozvěstové Cyril a Metoděj nám přímo ze Soluně přinesli tropické počasí a tak celý závod byl poměrně hodně fyzicky náročný i bez běhání :-D. Těsně po poledni se začalo soutěžit v netradičním útoku. Tento útok byl výjimečný tím, že muži měli terče nastaveny na 3B a 2C hadice (ženy 2B a 2C), na pravém proudu se pomocí dvou hadic C musel sestříknout plechovkový terč oknem v bariéře, na levém proudu bylo nutné nejdříve proudem trefit jednu plechovku na jednu hadicí C, poté se musela připojit druhá hadice C a celý útok se dokončil sestřikem dalšího plechovkového terče. Závod byl netradiční i tím, že se startovalo pomocí praporku a měřilo pomocí stopek. Nejdříve nastoupilo ke svému pokusu družstvo mužů ve složení Sirový Tomáš, Píša David, Smola Josef, Šimek Jaroslav, Hejč Milan ml., Mládek Jaroslav ml. a Mládek Jaroslav st. Lepšímu výsledku než celkovému 8. místu ze čtrnácti soutěžních týmů nám zabránila pomalejší voda, i tak to však byl lepší výsledek než v posledních dvou ročnících a to jak v pořadí, tak dosaženém čase 43,31 s. Poté nastoupilo družstvo žen ve složení Haňáková Věruška, Sirová Ráďa, Sirová Raduška, Sirová Pavlínka, Čechlovská Janča, Hejčová Léňa a obětavá strojnice vypůjčená od SDH Ústí n. O. I když naše ženy se většinou nám mužům vyrovnají a mnohdy jsou i lepší, tak tento závod se jim nevyvedl úplně dle představ a po drobných zaváháních na sání a na céčkách, dokončily svůj závod na osmém místě z devíti soutěžních družstev v čase 56,37 s. Všem soutěžícím by se však patřilo poděkovat za to, že si místo na nedalekou Pastvinskou přehradu v těchto vedrech našli cestu na hasičské soutěžní kolbiště. Prostě vyhráli všichni :-).

Oficiální výsledky zatím nejsou k dispozici a tak průběžné jsou k vidění v krátkém fotosestřihu zde. Jako obvykle vše později doplníme.

Vydáno 6.7.2015

-Admin

Menu

SDH-znak.png

Sběr elektroodpadu

Vážení spoluobčané,

sběr elektroodpadu probíhá pravidelně každou první sobotu v měsíci od 8:30 do 10:30h v prostorách hasičské zbrojnice. Případné změny budou oznámeny zde nebo v našem kalendáři akcí.

  • Admin