Hasiči Třebovice Nabídka Aktuality
animaceanimaceanimaceanimaceanimace

Třebovický pohár 13.6.2015

Naše domácí soutěž se odehrála tradičně na fotbalovém hřišti. Celý den panovalo slunečné letní počasí, a když nás hrozivě vypadající bouřková mračna minula jen těsně, tak jsme mohli být spokojeni, že voda stříkala jen z proudnic závodních týmů. Soutěžilo se v požárním útoku na naši novou dvoudráhovou časomíru a tak jednu dráhu mohly pro své kvalitní výkony zabrat mládežnické celky a na té druhé zase mohli předvést svůj um dospělí. Týmy nadějí soutěžily dvoukolově v klasickém požárním útoku dle pravidel orlicko-ústecké ligy a počítal se lepší z časů. Celky dospěláckých kategorií soutěžily v prvním kole v klasickém požárním útoku a v kole druhém v útoku netradičním, který byl doplněn řešením spousty dalších úkolů, které oblíbenou disciplínu přibližují více realitě vesnických hasičských jednotek :-D. Začínalo se proto samozřejmě v hospodě a požár vyhlašoval pomocí sirény dobrovolník z lidu. Celý požární tým musel rychle vyprázdnit své sklenice zrzavého moku, poté uhánět z hospody do hasičárny a dále s „dvoukolákem“ plným výzbroje k ohni. Výsledné časy prvního a druhého kola se sčítaly a vítězem se samozřejmě stal ten, kdo měl nejmenší součet časů. Pro domácí ale nezačala celá soutěž moc dobře. Mužskému „Áčku“ při svém prvním tradičním útoku selhala technika, když se bohužel nepovedlo nastartovat náš agregát Tohatsu. Neplatný pokus tak zmařil všechny počáteční naděje a odsoudil náš první tým k poslednímu osmému místu. Áčko tak muselo zastoupit Béčko složené ze starých kozáků a těm se podařilo nakonec vyválčit místo šesté. Vítězem mužské části soutěže se stal tým našeho partnerského sboru ze Svinčan, když předvedli nejlepší výkony v obou kolech. Druhé místo si odvezl mladý nadějný tým z Dolní Dobrouče a třetí místo těsně vybojoval tým Knapovce. Kategorii žen ovládly ženy Líšnice, na druhém místě skončily loňské vítězky ze Skuhrova a to jejich A-tým. Na třetím místě nakonec skončilo družstvo domácích hasiček. V žákovských kategoriích byly výsledné časy poměrně vyrovnané a proto o vítězích rozhodovaly jen desetinky vteřiny. V kategorii mladších žáků se vítězem zlepšeným výkonem ve druhém kole stalo družstvo ze sousedního Opatova, druhé místo obsadilo domácí „Áčko“ a třetí místo si do podhůří Orlických hor odvezl Á-tým z Líšnice. Naše „Béčko“ obsadilo nepopulární bramborovou příčku. Starší žákovskou kategorii k naší radosti opanovalo domácí družstvo, na místě druhém jen těsně skončil tým žáků z Knapovce a na třetím místě mládežníci ze Skuhrova.

 Všem účastníkům soutěže bychom chtěli jménem našeho celého sboru poděkovat za účast a za předvedené výkony a budeme se těšit na Vaši účast i v příštím roce. Než se opět sejdeme, tak Vám přejeme mnoho soutěžních i mimosoutěžních úspěchů a hlavně hodně štěstí a pevné zdraví.

 Jelikož jsem se musel věnovat našim „moderním“ technologiím, tak se mě nepovedlo udělat ani jeden mobilní záběr a počkáme na záběry profíka. Ten kdo si nestihl stáhnout výsledky na místě do svého „chytrého“ mobilu, může si je stáhnout zde a zde.

Tak nakonec jsem přeci jen našel pár mobilních příspěvků, které nás zachytily při debatě po soutěži.

Vydáno 19.6.2015

-Admin

Menu

SDH-znak.png

Sběr elektroodpadu

Vážení spoluobčané,

sběr elektroodpadu probíhá pravidelně každou první sobotu v měsíci od 8:30 do 10:30h v prostorách hasičské zbrojnice. Případné změny budou oznámeny zde nebo v našem kalendáři akcí.

  • Admin